Новини

Лі Куан Ю про оборону та недружніх сусідів

Новини

У світлі останніх висловів нашого президента щодо НАТО та готовності до можливої агресії Росії, переклав уривок виступу Лі Куан Ю в тему:

“У нас немає сусідів, які б бажали нам процвітання. Ми щось на кшталт «новачка вискочки» в цьому регіоні, тому що ми змогли проіснувати так довго і, я гадаю, зможемо існувати і надалі враховуючи міжнародну ситуацію за умови, що ми будемо мати міцну державну систему, яка дозволяє нам значно підвищити наші шанси.
Чи вразливі ми?

Якщо ми не вразливі, то чому ми щороку витрачаємо 5-6 відсотків ВВП на оборону? Може ми божевільні? Навряд чи. Знаєте, у нас дуже економний уряд.

Ми прокопали глибокий тунель для каналізаційної системи за $3.65 мільярда для того, щоб збирати та очищувати стічні води для повторного використання, аби бути незалежними (Сінгапур закуповував в Малайзії 80% води для власних потреб, зараз лише 20%).

Хіба ми не вразливі? Вони можуть взяти нас в облогу. І нам кінець. Наші судноплавні лінії можуть бути заблоковані і наш бізнес зупиниться. Що ми можемо зробити у відповідь? Рішення Ради Безпеки ООН, плюс наша власна армія, плюс Рамковий безпековий договір з США (військова підтримка).

Вони (Малайзія) припинили продавати нам пісок (для нарощування території). Чому? Щоб перешкодити нашому розвитку. Як сказав колись Мохатхір (колишній прем’єр-міністр Малайзії): «Навіть в сучасному розмірі вони (Сінгапур) проблема, якщо їм дати можливість розвиватися та зростати хоч трохи, вони стануть більшою проблемою». Навколо нас дружні сусіди? Авжеж.”

А у нас є сусіди, які щиро бажають Україні процвітання? Маю великі сумніви. Кожна країна дбає про свої власні інтереси (територія, сировина, людські ресурси тощо), особливо сусідні країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.