Новини

Олександр Чалий про переговори у Стамбулі та вірогідність мирної угоди 

Новини

Один із засновників та член Піклувальної ради “Інституту державної ефективності” Олександр Чалий у складі української делегації взяв участь у переговорах щодо припинення війни між Україною та Росією, які відбулися сьогодні у Стамбулі.

“Ми оголосили найбільш принципові вимоги. Договір про гарантії безпеки – це можливий дипломатичний формат для закінчення війни. Це можливість відновити дипломатичними засобами територіальну цілісність і безпеку України. Найближчі 2 тижні будемо проводити перемовини. Думаю, що через 2 тижні запросимо країни гаранти до перемовин”, – заявив Олександр Чалий.

Олександр Чалий додав, що необхідно зробити все можливе для відновлення безпеки України, це ключова наша вимога. Якщо нам вдасться закріпити ці ключові положення, а для нас це принципова вимога, то Україна буде в позиції, щоб фактично зафіксувати свій сьогоднішній статус позаблокової та без’ядерної держави у формі постійного нейтралітету, що історично зафіксовано у нашій декларації про суверенітет, яку було прийнято 16 липня 1990 року.

Для повного розуміння переговорного процесу між Україною та Росією рекомендуємо переглянути розгорнуте інтерв’ю Олександра Чалого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.